Den DRUHÝ – Seznámení s hotelem Aladdin a službami

Pondělí, 13. září

Nový den

Ráno je kruté. Bohužel, za sousedy v našem bungalovu máme mladé ženy z Ruska, kterým nepřipadá zvláštní pozvat si kamarádky a povídat si o půlnoci. K tomu si zapalovaly jednu od druhé, takže jsme se v našem apartmánu stali okamžitě pasivními kuřáky.

V 0.17 jsem jim šla vysvětlit, že když je venku tma, na nebi hvězdy a celý resort ztichne, znamená to, že lidé spí a že by tedy mohly být ohleduplnější. Omluvily se a žvanily dál. Slyšela jsem je ještě ve 3.34, tudíž jsem ráno nebyla nejsvěžejší květinka vítající nový den.

Lukáš spal a věděl jen to, že jsem si byla povídat přede dveřmi.

Snídaně a servis

Náladu mi zvedla snídaně – přepestrý výběr, ze kterého jsem si stejně zvolila svoje nejoblíbenější vejce, párečky a něco málo zeleniny. Objevem jsou palačinky s čokoládou, kvůli kterým musím do konce roku každé ráno běhat.

Není možné nezmínit se o místní obsluze. Číšníci chodí v uniformách s dlouhými rukávy a míhají se opravdu rychle. Jelikož je v restauraci neustále nabito, musí tým přes nádobí skutečně promptně uklízet stoly. Číšníci pak usazují hosty a nosí drinky, pokud si je nestihnete načepovat sami. V podstatě se za to očekává nějaká finanční drobnost. Na tu je u vchodu kasička, ovšem všimli jsme si jí až mnohem později. Prozatím bylo vše all inclusive a servis běžel jako na drátkách.

Fitko/spa

V areálu Aladdina jsou také tři bazény a u jednoho bazénového prostranství stojí fitko a spa. Zamířili jsme tam, abychom se seznámili s prostorem, protože Lukáš chtěl chodit cvičit. Nevyhnuli jsme se prohlídce wellness s možností páry, jacuzzi, vířivky a součástí je také tradiční arabský hammam. Jde o místnost s mramorovou deskou, která byla silně nahřátá. Rozhodla jsem se, že přijet do Egypta v chladnějším počasí, určitě zdejší spa vyzkouším, i když nejde o součást all-inclusive služeb a doplácí se. Při aktuálních teplotách 35-40 °C bych ale asi v lázních vypustila duši.

Fitness zóna v hotelu
Fitness zóna je nevelká, ale slušně vybavená

Jsem nadšená z moře, využíváme volných lehátek a plaveme na krásně klidné hladině. Další věc, která je mi jasná, že bez bot do vody budu na Aladdin pláži skutečně rychle zraněná. Testuju půjčený šnorchl a brýle a pod vodou jsou krásně vidět korály a množství ryb, které se prohánějí kolem. Někdy v té chvíli jsem se navždy stala fanynkou světa pod vodou.

Což takhle dát si…?

Ležíte-li v Egyptě na pláži, nevyhnete se pozornosti místních nabízečů nejrůznějších aktivit. Promluva začíná tradičně – „Hi/Hello/Guten Tag/Zdrastvujte/Where are you from?/Wow, Praha – Jak se maš?“ A už to jede. Nechceme jít ani po padesáté do lázní, ani na masáž, ani na výlet, nechci kosmetiku a ani pedikúru. Se všemi nabídkami (včetně nabídky na mou kosmetiku) se obracejí na Lukáše, tudíž nemusím být moc aktivní.

Je fakt, že v půlce pobytu už nás tihle marketéři patrně znali, a věděli, že jsme poučeni kanceláří nekupovat si žádné služby na pláži. Musím ale říct, že si nemyslím, že by nás využití „plážových“ nabídek přivedlo na mizinu nebo k smrti. Patrně je však lepší nezavazovat se k čemukoliv mimo hotel nebo cestovku. 

Akvapark

V rámci hotelu Aladdin je k dispozici libovolně častá návštěva akvaparku v areálu spřáteleného a blízkého hotelu Alibaba. Zamířili jsme tam hned po obědě. Atrakce mají limitovanou otvírací dobu a je potřeba si návštěvu naplánovat. Sama jsem vodní skluzavky nikdy nevyhledávala a patrně bych v tomto trendu s klidem pokračovala. Díky Lukášovi jsme si ale sebrali u bazénu obří nafukovací „osmičku“ a mohli sjíždět ve dvou.

Akvapark v hotelu Alibaba

K dispozici jsou dvě věže a na každé dvě, resp. tři skluzavky či tobogáno-skluzavky. Jedna je vhodná pro obří (rodinný) raft. Absolvovali jsme tři adrenalinové jízdy. Je to vlastně skvělá zábava. Jen na tu prostřední tobogáno-skluzavku už bych nešla, ta byla pro mě vyloženě nekomfortní. A také jsem viděla moc ošklivé video na youtube. (Google it.)

Bar na pláži

Vzhledem k tomu, že vodní atrakce v Alibabovi končí ve 16.00, zamířili jsme zase k moři. Příjemné je, že u každé pláže je bar či restaurace, kde máme opět vše v ceně. Doplňovali jsme pravidelně pitný režim džusy, kávou i něčím tvrdším na dezinfekci po jídle. Všeho je dostatek a nezaznamenali jsme jediný problém.

Co jsme ale netušili, že se v září stmívá v Egyptě už kolem 18.00. Těsně předtím procházejí mezi lehátky uklízeči nebo sběrači odpadků a bary se postupně uzavírají. Čistí se kávovary, uklízejí stolky a schovávají lahve s pitím. Slunce zapadá k mé lítosti velice rychle. S většinou plážových hostů se za hodinu setkáváme v restauraci Agrabah na večeři.

Konec dne

Také druhý egyptský večer ukončujeme poslechem přezpívané hudební produkce, jejíž playlist je až podobně nápadný předchozímu dni, a popíjíme margaritu a mojito z nápojového lístku na terase hlavní budovy.

Večerní zábava u hotelu Aladdin

Moje nebohé tělo, které se už podruhé setkalo s prudkým sluncem a solí, začíná být cítit. Jsem vděčná za krém s UV 50 a je mi jasné, že se v následujících dnech nevyhnu koupání v tričku. Zatím ale záda a ramena nepálí tak, že bych trpěla. Nicméně my s horší pigmentací si musíme pamatovat, že zářijové slunce + Egypt = zvýšená opatrnost.

Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentovat můžete pod textem:)x
()
x