Proč jet do Egypta?

Dovolená v Egyptě. Zájezd, na kterém už byla asi třetina Čechů… Proč na něj jet? A co vlastně od něj očekávat? Je třeba se něčeho bát?

Nad Španělskem, Portugalskem a Kanárskými ostrovy vyhrál Egypt a Hurghada na celé čáře. Zvolili jsme Aladdin Beach Resort asi 8 km od Hurghady z těchto důvodů:

1. Příznivá cena – 12.000 Kč za týdenní all inclusive pobyt byla bezkonkurenčně nejpříznivější

2. Vhodný termín – počasí v září se pohybuje kolem 35 °C, v noci je kolem 22 °C

3. Blízkost letiště – do Egypta se létá o půlnoci, v hotelu se ocitnete do hodiny od přistání

4. Akvapark, bezprostřední vstup do moře, 3 bazény – vše v areálu

5. Vstupní podmínky do země – jako plně očkovaní jsem se prokazovali jen certifikátem EU (září 2021)  

Nasbírali jsme množství zážitků a zkušeností a naše dovolená v Egyptě se proměnila v bezvadný týden, kdy bylo vše skutečně all inclusive. Pokud tedy váháte, zda je Egypt vhodnou cílovou destinací, můžete se nechat inspirovat na tomto webu. Najdete zde praktické informace i popis průběhu pobytu, včetně pár užitečných tipů a rad.

Martina

 

Hurghada

Září 2021. Týden dovolené v egyptské Hurghadě. Pro nás neobvyklá destinace svou polohou (poprvé v Africe) i zaměřením (bez stanu, spacáku, karimatky a outdoorového oblečení). Zvolili jsme čtyřhvězdičkový hotel Aladdin Beach Resort. Je rozsáhlý, podle fotografií velkolepý a letecky dostupný (4 hodiny).

Rudé moře

Návštěvník přirozeně očekává, že moře má červené zabarvení, ale tento nádech voda získává jen během období množení určitého druhu sinic. Rudé moře je velmi slané a vyšší teplota vody (27-29 °C) vyhovuje korálům, pestrobarevným rybkám a samozřejmě lidem. Těším se na šnorchlování a celý vodní svět.

All inclusive

Sněz co můžeš. Od rána do večera. Aneb jak přibrat pár kilo během týdne. Skutečně mě zajímá, co slíbené all inclusive obnáší (a my zvládneme) v denních teplotách 35-40 °C. K vybavení hotelu patří hlavní restaurace Agrabah, dále italská a mongolská restaurace a snack bar na pláži. Otevřeno 7.00 – 22.00.