Počasí v září

Do Egypta jsme vyrazili mezi 12. – 19. září 2021. Není to ta nejideálnější doba pro Evropana, jak se píše v průvodcích. Pravděpodobně se právě tady odrazila také cena zájezdu all inclusive. Je to takové mezidobí. Nicméně jsme měli z mého pohledu ideální podmínky.

Přes den se teplota pohybovala mezi 33-39 °C. V noci bylo kolem 20-27 stupni.

Počasí v průběhu roku

Egypt má pro dovolenou jednu skvělou výhodu – nabízí velký počet slunečných dnů. A také rovnou dvě dovolenkové sezóny – cestovatelskou a pobytovou. Pro našince je patrně dost náročně trávit v Egyptě naše léto, protože od června až do srpna jsou opravdu vysoké teploty. Za takový krutější měsíc se považuje i září, což můžeme potvrdit. Na výlety je to hodně náročné, ale u moře se teploty kolem 40 °C dají krásně prožít.

Cestovatelská sezóna je zhruba od října/ listopadu do března, kdy je tzv. zima. Ovšem taková prima zima, protože teploty jsou mezi 22-27 stupni. Nabízí se tak nejvhodnější měsíce pro cestování a poznávání památek. Když uvážíte, že třeba z Hurghady je to do Káhiry asi 5 hodin autobusem, tak tu cestu ve vedru moc absolvovat nechcete.

Období, které nazývám pobytovým, je od dubna do června a pak zmíněné letní měsíce, kdy se na vedro můžete spolehnout a patrně bych se od vody a klimatizace moc nevzdalovala.

Voda

Teplota Rudého moře je sympatická během celého roku, moře totiž není příliš hluboké a dobře se prohřívá. I v zimě má voda kolem 22 stupňů a v létě dosahuje až 29 °C. Můžeme říci, že Rudé moře nabízí příjemnou teplotu vody a po celý rok snadno „čitelné“ teploty vzduchu. Stačí se rozhodnout, co v Egyptě vlastně chceme dělat.

Samozřejmě rozdíl teplot jsou drobné také mezi letovisky, např. nejjižnější Marsa Alam vs. Hurhgada vs. Šarm aš-Šajch. Doporučuji si před rozhodnutím zkontrolovat teplotu na zahraničních serverech o počasí, např. ZDE.

Vítr

Samostatnou kapitolou je pouštní vítr „chamsín“. Vane v dubnu a květnu ve vnitrozemí, je velmi suchý a nese s sebou písek a prach. Dokáže tedy řádně znepříjemnit návštěvu památek.

V září nám také dva dny foukalo, ale od moře a když v Hurghadě fouká vítr, může být opravdu prudký. V tu chvíli víte, že si na moři nezaplavete, šnorchlování je značně komplikované a ve výjimečných případech společnosti ruší i domluvené výlety třebas na ostrov Giftun.

Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentovat můžete pod textem:)x
()
x